Wysoka jakość wieprzowiny
System zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności w Ubojni Zwierząt Robert Rytel opracowano na podstawie wymagań standardu oraz doktryny IFS Food, systemu QAFP, w oparciu o zasady analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli HACCP, a także zgodnie z wytycznymi Komisji Kodeksu Żywnościowego CAC FAO/WHO (Codex Alimentarius. Basic Text on Food Hygiene, Annex to CAC/RCP 1-1969, Rev.4, 2003), dobrych praktyk produkcyjnych i higienicznych (GMP/GHP), prawa polskiego oraz Unii Europejskiej.
Natalia Żebrowska
Kierownik Działu Zarządzania Jakością
Certyfikaty jakości
Produkcja pod nadzorem
Proces uboju na każdym etapie jest prowadzony pod ścisłym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii. Badana jest każda przejeżdżająca przez linię półtuszę, zestaw podrobów i komplet jelit. Następnie nadzór prowadzą kontrolerzy jakości, sortując i klasyfikując mięso do dalszych etapów produkcji oraz sprawdzając takie parametry jak jasność barwy czy marmurkowatość mięsa zgodnie z obowiązującym wzorcem.
Zgodnie z przyjętą polityką firmy, stawiamy na jakość i dbamy o zdrowie konsumenta, dlatego też, kładziemy szczególny nacisk na wyprodukowanie na rynek wyrobu bezpiecznego, powtarzalnego, przebadanego i najwyższej jakości.
Nasz proces podukcji
Ubijamy do 6000 szt. świń dziennie w procesie pełnej kontroli jakości oraz z wykorzystaniem najnowszych technologii. Codziennie selekcjonujemy około 800 półtusz, które poddawane są rozbiorowi całkowitemu oraz procesowi chłodzenia dynamicznego. Rozebrane elementy są pakowane, ważone oraz etykietowane, nieustannie podlegając procesom kontrolnym i jakościowym.
Dbamy o kontrolę temperatury również w procesie załadunku dzięki nowoczesnym dokom załadunkowym i pojazdom wyposażonym w systemy kontroli temperatury.
Transport i dezynfekcja
Proces uboju i przygotowania mięsa do rozbioru
Automatyczne sortowanie i rozbiór półtusz wieprzowych
Klasyfikacja i ocena jakości
Pakowanie i przygotowanie do transportu
Transport z monitoringiem temperatury.