Obraz

Wicemarszałek z wizytą w Ubojni Rytel

To świętująca w tym roku 25-lecie istnienia ubojnia Zwierząt w Podgórzu. Podczas piątkowego (14.07) spotkania o przyszłości i rozwoju firmy dyskutowali: wicemarszałek Marek Olbryś oraz jej przedstawiciele: właściciel Robert Rytel oraz Mirosław Możdżeń, dyrektor zarządzający.

Wicemarszałek Marek Olbryś w trakcie wizyty w ubojni mówił o tym, że wraz z samorządem niezmiennie wspiera lokalnych przedsiębiorców.

– Dzięki wysokiej jakości i niezawodności wytwarzanych produktów i towarów, podlaskie firmy stają się coraz bardziej konkurencyjne na rynku polskim, ale i światowym, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów – mówił Marek Olbryś. – Naszym zadaniem jest wspieranie podlaskich przedsiębiorców – zaznaczył.

Firma, którą odwiedził w piątek, zatrudnia ponad 300 osób, współpracuje z największymi markami branżowymi w Polsce. Jak mówił jej właściciel Robert Rytel, dostarczane są tam ich półprodukty, w związku z czym firma nie jest znana ostatecznemu konsumentowi.

– Mamy plan, aby rozpocząć produkcję własnych wyrobów, pod swoją marką i dostarczać produkty mięsne bezpośrednio konsumentom – powiedział Robert Rytel. – Najważniejszymi cechami naszej firmy są: jakość, serwis i współpraca – dodał.

Ubojnia Rytel, jako jedyny zakład w Polsce została wyróżniona przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt OIE z siedzibą w Paryżu za dobrostan zwierząt. W czerwcu ubiegłego roku firma została nagrodzona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego symbolem Teraz Polska.

W przyszłości planowana jest tu bardzo duża inwestycja: budowa najnowocześniejszego w Europie zakładu mięsnego. Ma on być w pełni zautomatyzowany, a do pracy będą wykorzystane japońskie roboty. Właściciel rozważa ulokowanie inwestycji w okolicach Zambrowa.

Firma planuje zgłosić swój udział w konkursie organizowanym przez województwo podlaskie – Podlaska Marka. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Justyna Mocarska/UMWP

www.: https://podlaskie.eu/rs/wicemarszalek-z-wizyta-w-lokalnej-firmie.html

Zobacz również


Dzień Dziecka plakat

Zapraszamy na Dzień Dziecka z Fundacją Anny Rytel!

Już 30 maja zapraszamy Was na Ranczo Kozikowscy w Drozdowie na rodzinny piknik organizowany przez Fundacja Anny Rytel oraz inaugurację programu „ZaFUNduj sobie zdrowie”!To będzie dzień pełen wspólnego gotowania, ruchu, dobrej energii i rozmów o zdrowym stylu życia - w atmosferze stworzonej z myślą o całych rodzinach.Jako główny partner wydarzenia zadbamy o to, co najważniejsze… czyli dobre jedzenie!W menu królować będzie wieprzowina Rytel przygotowywana na żywo przez Dariusza Sienickiego i Gerarda Ryttera.W programie między innymi:- warsztaty kulinarne dla dzieci z Magdaleną Siedlecką- mięsne specjały przygotowywane na żywo- zdrowe słodkości od- aktywności sportowe- mini balet i mini pilates- pokazy sztuk walki z Hunter Kickboxing ŁomżaNa najmłodszych i całe rodziny czekać będą również dodatkowe atrakcje, między innymi możliwość zobaczenia wozu strażackiego, ambulansu…

Aktualności