Aktualności

Dowiedz się wiecej o wszystkich wydarzeniach

2 Bieg o Żywą Świnię roztrzygnięty.

Zwycięzca ze swoją nagrodą główną.
W sobotę 19 września br. odbył się 2 Bieg o Żywą Świnię Łomża - Giełczyn. Organizowaliśmy go razem ze Stowarzyszeniem "Biegamy dla Zdrowia". Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.

Tegoroczna impreza cieszyła się większym zainteresowaniem niż rok wcześniej. W sumie na starcie przy Ratuszu w Łomży stanęło prawie 140 biegaczy. Bieg rozpoczął Prezydent Miasta Łomża. Uczestnicy przyjechali z różnych miast i miejscowości m.in. z Augustowa, Białegostoku, Hajnówki, Siemiatycz, Szczytna, Ostrołęki czy Warszawy. Najdalej miał pan Norbert Milczarek, który żeby wziąć udział w biegach pokonał aż 262 km.

W poszczególnych biegach najlepsi byli:

• na dystansie 4 km. Patrycja Szczerba z Ełku i Marek Sobieszuk z Łomży (z 32 starujących),
  • na dystansie 10 km. Dominika Duda z Jednaczewa i Sławomir Mąka z Ostrołęki (z 57 startujących),
  • na dystansie 21 km. zwycięzcą został Adam Szydlik z Łomży, który przebiegł półmaroaton w czasie 1:18:47. Zwycięzca odebrał po biegu nagrodę główną, rezygnując z ekwiwalentu pieniężnego.
  • najlepszą biegaczką w Gminie Łomża została Anna Gawrych z Kupisk Starych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Po ukończeniu biegów zaczęła się część piknikowa, na której wręczone zostały nagrody. Każdy z uczestników otrzymał jakąś pamiątkę.

Nagrody były też rozdane za ostatnie miejsce, dla najstarszego uczestnika, dla uczestnika, który przyjechał z najdalej położonej miejscowości.

Drugą żywą świnię wylosował półmaratończyk Jarosław Szmit z drużyny "Biegamy dla Zdrowia", półtuszę wieprzową wylosował Paweł Zych, zaś ćwiartkę Izabela Skrodzka.

Dziękujemy za wsparcie z Urzędu Miasta Łomża, Gminie Łomża, wolontariuszom. policji, straży miejskiej i grupie ratowniczej Nadzieja.
Dzięki temu, że miasto i gmina zapewniły zniżki w opłatach startowych wystartowało dużo łomżyniaków, a to dobra promocja naszego miasta i regionu.